Системи відеоспостереження в XXI столітті відрізняються високим рівнем надійності і простоти в управлінні. Зараз на ринку можна купити відеокамери, які можуть працювати без втручання людини практично весь час. Це дуже актуально для багатьох об'єктів, де неможливо присутність співробітника охорони 24 години на добу, або ж в цьому немає необхідності. Незалежно від типу і розміру території пристрої моніторингу повинні фіксувати кожен сантиметр периметра, щоб не пропустити важливий кадр в екстреному випадку. З цією метою були винайдені різні механізми управління.

Управління системою відеоспостереження за допомогою PTZ

Камера ptz являє собою пристрій, яким можна контролювати на відстані за допомогою Мережі з функцією ручного та автоматичного керування. У кожній камері даного типу є електромеханічний привід, що дозволяє в режимі реального часу її нахилити, повернути або змінити дальність бачення через масштабування. У будь-якому випадку управління здійснюється дистанційно, і неважливо, це робить оператор за пультом або пристрій сам адаптується на зміну умов зовнішнього простору.

Який тип управління вибрати конкретно вам? На це питання може відповісти тільки фахівець після аналізу індивідуальних вимог (тип, площа, режим роботи об'єкта та інші критерії).

Сучасні контролери відеоспостереження

На сучасному ринку існують сотні моделей контролерів від світових виробників. У магазині Look House є онлайн і офлайн пристрою під різні потреби охоронного об'єкта. Особливою популярністю користуються саме мережеві контролери, за допомогою яких можна управляти всією системою спостереження з підключеними камерами PTZ. При виборі конкретного пристрою необхідно звертати увагу на функціонал обладнання (можливість повертати, нахиляти, змінювати zoom камери, встановлювати режим стеження за об'єктом та інші функції).

Ручне і автоматичне управління PTZ

Відразу хочеться звернути увагу на ручне управління, так як воно є найпоширенішим. Тут немає нічого складного: оператор сидить в окремій кімнаті і кнопками змінює позицію камери, фіксує момент, передає інформацію на сервер. Для більшої зручності рекомендується вибирати пульт з підтримкою аналогових і мережевих відеокамер.

Мінуси ручного контролю:

  • неможливо ефективно керувати більш ніж однією камерою;
  • на посаді може знадобитися мінімум 2 охоронця;
  • необхідність постійної присутності співробітника охорони біля екрану;
  • людське око не завжди може вловити те, що фіксує автоматика.

Автоматичне управління PTZ-камерою

Автоматика сучасних камер настільки просунута і чутлива, що людина навряд чи може з нею конкурувати. Принцип роботи такий, що при попаданні рухомого об'єкту в об'єктив пристрій починає рух по ньому (при тривозі), а при зупинці руху поворот також припиняється. Можна налаштувати чутливість зон, де люди ходять постійно, і немає необхідності за ними стежити. Із сучасних функцій також можна виділити автопатрулювання, де в певний час здійснюється огляд на заданий радіус з передачею інформації.

Набір функцій сучасних пультів управління:

  1. Управління не тільки поворотом, але і його швидкістю з можливістю фіксації.
  2. Програмування на вимогу користувача (кут нахилу, фокус відстані).
  3. Установка маршруту для здійснення патрулювання.
  4. Віддалений доступ з будь-якої точки.

Управління відеоспостереженням PTZ - це сучасно, зручно і просто. Не перебуваючи на роботі чи вдома, можна повністю контролювати об'єкт, що охороняється з використанням контролерів і багатофункціональних камер. Залежно від конкретного випадку, можна вибрати ручний або автоматичний режим для спостереження.