Системи контролю і управління доступом (або скорочено СКУД) стали невід'ємною частиною життя сучасної людини. Там, де необхідно створити охоронну зону, дані пристрої завжди будуть актуальними, адже вони дають можливість обмежити коло осіб, що входять на ту чи іншу територію. Механізм роботи досить простий: ви докладаєте дистанційну карту до зчитувача, і при позитивній ідентифікації комп'ютер вас пізнає і пропускає. Пристрій контролю доступу має в своєму складі кілька важливих елементів, і СКУД можна назвати «мозком» цієї системи.

Не має значення, СКУД впроваджений в будівлю готелю, офісного приміщення або під'їзду житлового будинку, оскільки він складається з «типових» компонентів:

  • системний ідентифікатор;
  • пристрій, що зчитує;
  • виконавчий механізм;
  • контролер.

На сучасному ринку можна придбати відразу кілька видів ідентифікаторів, що мають вид безконтактних карт з вбудованим чіпом. Для більш суворої ідентифікації використовуються біометричні сканери, які важко підробити.

Зчитувач також може похвалитися чималим різноманітністю технологічних рішень. Виділяють «проксимити» карти, спеціальні клавіатури, брелок, універсальні зчитувачі електронних ключів, що відкривають за частки секунд доступ до об'єкта шляхом прикладання карти на панель електронного приладу.

В якості виконавчого механізму виступають не тільки звичні нам турнікети, а й електромагнітні замки, засувки, шлагбауми (на пропуск автотранспорту), електромеханічні пристрої.

Контролер - отримує інформацію, обробляє дані, приймає рішення про допуск.

Основні види СКУД

Особливу довіру і велику популярність завоювали наступні види СКУД:

  • автономний;
  • централізований (працює через мережу);
  • змішаного типу.

Автономний контроль стане відмінним рішенням для роботи в одній точці, де проходить невелика кількість людей.

Мережеві пристрої функціонують під командуванням сервера через комп'ютер. В даному випадку система може забезпечити не тільки доступ «своїх», а й може стежити за всіма співробітниками в реальному часі. Продуманий моніторинг визначає точне місцезнаходження кожної людини на об'єкті. Ще одна важлива перевага - облік робочого часу з фіксацією «вхід-вихід» і записом хронології.

Використання систем контролю доступу для захисту будинку і ділянки

Приватні будинки і ділянки, де є велика територія, потребують охорони та захисту. Природно, ключ і сталеві двері не завжди можуть забезпечити максимальну цілодобову захист об'єкта, тому доводиться звертатися до сучасних технологій. СКУД - це відмінне рішення для установки контролю над будь-яким типом об'єкта, будь то приватний будинок або заміська дача.

Якщо система СКУД вибирається саме для дачі, тоді найкращим рішенням буде придбання автономного механізму. Це більш бюджетний варіант, оскільки централізовані контролери вимагають додаткових приміщень, штатних співробітників, витратного обслуговування. Є варіанти з покупкою устаткування для зчитування не тільки магнітних карт, але і відбитків пальців (включаючи кодовий набір на клавіатурі).

Якість понад усе - обладнання для контролю доступу в Look House

Для строго забезпечення безпеки на тому чи іншому об'єкті необхідно не тільки відштовхуватися від вартості, але і від конкретного випадку. Для роботи застосовуються одні механізми, а для дачі зовсім інші. Устаткування для контролю доступу в Look House дозволить вибрати найнадійнішу систему для безпеки від провідних брендів.