Охоронна техніка, як частина інноваційних технологій, постійно вдосконалюється, підвищуючи рівні захисту будинку від крадіїв. Сучасне обладнання представлено системами сигналізації і відеоспостереження, які допомагають запобігти проникненню на об'єкт, що охороняється. При порушенні кордонів або спробі злому власник або служба охорони отримують сповіщення.

Нові технології в системах захисту

Деякі охоронні пристрої також забезпечують захист майна від пошкоджень техногенного походження або від природних стихій. Сучасна техніка працює автономно цілодобово, незалежно від зовнішніх джерел живлення. Також є моделі на акумуляторах, що вимагають підзарядки.

Технологія «розумний будинок» дозволяє створити в порожньому приміщенні ефект присутності власника. Програма буде періодично вмикати освітлення, телевізор або радіо. Для віддаленого контролю за станом свого житла знадобиться телефон з інтернет доступом.

Сучасні варіанти охоронного обладнання

На ринку представлені 4 види систем:

  1. Охорона і тривожна сигналізація. Складається з датчиків, які відправляють сигнал на пульт служби охорони при проникненні зловмисника. Найчастіше використовується в квартирах.
  2. Контроль і управління доступом. Використовують для обмеження доступу, вона дозволяє управляти замками і приводами зовнішніх воріт.
  3. Система охоронного відеоспостереження. Створює можливість візуального контролю в реальному часі, є можливість збереження всіх записаних даних.
  4. Устаткування інженерно-технічної укріпленості. Така система ускладнює вхід в будівлю завдяки посиленню конструктивних елементів. Сюди відносять: віконні решітки, високі паркани, ворота, укріплені двері, надійні замки та інші технічні рішення.

Інтегровані комплексні варіанти охорони поєднують в собі внутрішню і зовнішню сигналізацію, спостереження за територією навколо об'єкту, дистанційне керування всіма пристроями.

Системи домашньої сигналізації

Сучасне обладнання не вимагає високої якості зв'язку, працює на швидкості 0,5 кбіт / с по каналу GPRS.

Види сигналізацій:

  1. Автономна. При спробі злому або проникнення вмикається світло і сирена. Це психологічно впливає на злочинця і шумом привертає увагу оточуючих. Чи не найефективніший варіант захисту, але трапляється, що цього достатньо.
  2. Пультова. Сигнал тривоги надходить в службу охорони відразу після незаконного вторгнення. Після цього на місце виїжджає команда швидкого реагування для вирішення проблеми. Ця сигналізація найбільш затребувана в світі.
  3. GSM-сигналізація. Перспективний вид охорони за невелику вартість. Разом з сигналом тривоги на об'єкті, власнику відправляється оповіщення у вигляді дзвінка або повідомлення.

Доступ до системи безпеки здійснюється цілодобово через мобільні додатки.

Устаткування для сигналізації

За оперативну реакцію при вторгненні на об'єкт, що охороняється відповідають спеціальні датчики, які підбираються, виходячи з поставлених завдань. Сучасні моделі монтуються за кілька хвилин і підключаються в мобільному додатку.

Популярні варіанти для будинку:

  • датчик руху;
  • комбінований датчик руху і розбиття;
  • датчик відкриття, удару і нахилу або тільки відкриття;
  • димо-тепловий датчик;
  • датчик затоплення.

В якості допоміжних елементів рекомендовано обладнати об'єкт тривожною кнопкою, розумною розеткою, сиреною або всім комплектом сигналізації. При наявності домашніх тварин, варто вибирати датчик руху, який не сприймає об'єкти менше 25 кг.

Пристрої для відеоспостереження

Візуальний контроль за об'єктом здійснюється за допомогою системи відеоспостереження. Розташувати камери можна відразу в декількох пунктах для одночасного перегляду. Наприклад, у головного і запасного входу, по периметру, в окремих приміщеннях. Іноді потрібно створити тільки видимість захисту, в такому випадку встановлюють муляжі камер.

Існуючі на ринку пристрої для відеоспостереження:

  • відеокамери;
  • відеореєстратори;
  • приймально-передавачі сигналу;
  • пульти управління;
  • мікрофони;
  • ІЧ-підсвічування.

Для підключення пристрою знадобляться засоби кріплення і програмне забезпечення системи.

Найбільш затребувані - цифрові камери. Їх перевагою є відео високої якості, легко масштабується при необхідності. Також швидкісний доступ до записів, можливість віддаленого перегляду і сумісність з іншими охоронними пристроями. Якість дозволу у аналогових камер нижче, але вони не вимагають ємного сховища даних. Ще є комбіновані варіанти.

Зробити свій будинок неприступною фортецею простіше, ніж здається. Вибираючи обладнання, варто враховувати, що бездротові комплекси легко підключити в важкодоступних місцях, а провідні дешевше і надійніше. Сучасні базові комплекти можна змонтувати своїми руками, для складних модифікацій знадобиться допомога професіоналів.