Електрообладнання повинно експлуатуватися в мережі з напругою 220-230 В. При коливаннях від 140 до 290 В прилади виходять з ладу, що зазвичай не є гарантійним випадком. Для захисту обладнання від стрибків в електромережі використовують фільтруючі і стабілізуючі пристрої.

Прилади захисту від перепадів напруги

Системи захисту і стабілізації нормалізують електроживлення, відключають споживачів в аварійній ситуації. Типи захисного обладнання:

Найбільш затребувані стабілізатори та реле.

При частих збоїв харчування або відключення струму рекомендується обладнувати систему джерелами безперебійного живлення, які підключаються до приладу або на весь будинок.

При відключенні електрики тимчасове автономне енергопостачання пристрою підтримає джерело безперебійного живлення з акумуляторною батареєю. Час резервної роботи пристрою визначається ємністю батареї і підключеної навантаженням.

Що вибрати: реле або стабілізатор?

В аварійній ситуації реле миттєво відключає мережу, а стабілізатор регулює напругу, тому на вибір впливає якість живильної мережі.

Реле захисту - доступний за вартістю компактний прилад, що складається з силової частини і блоку управління. Захищає від критичних перепадів напруги, але не усуває коливання мережі. При стрибку спрацьовує автоматичне відключення споживачів. Після відновлення робочих показників відбувається повторне підключення з затримкою за часом.

Види реле:

  • стаціонарна модель для всього будинку, вбудована в електрощит;
  • пристрій індивідуального захисту одного споживача, що включається в розетку;
  • подовжувач або мережевий фільтр для захисту декількох приладів.

Виробники вказують на реле обсяг струму, який воно може пропустити через себе. Рекомендується вибирати реле з навантаженням комутації на 20-30% більше струму вхідного автомата.

Стабілізатор напруги - більш дорогий і складний по влаштуванню прилад. Він подає споживачам стабілізовану задану напругу, незалежно від коливань живильної мережі. Складається з трансформатора, контролера і системи захисту від аварій.

Найчастіше використовуються релейні і сервопривідні стабілізатори. Релейні функціонують за принципом перемикання обмоток трансформатора шляхом переривання на кілька мілісекунд.

Сервопривідні відрізняються швидкодією, точністю і плавністю регулювання без переривання за рахунок струмознімача, який переміщається по обмотці трансформатора. Вони коштують дорожче релейних і потребують регулярного профілактичного обслуговування.

Переваги стабілізатора:

  • підтримка стабільності робочої напруги;
  • протекція техніки від ситуацій з коротким замиканням;
  • організація працездатності чутливих до коливань електроприладів.

Пристрій нагрівається в режимі функціонування, тому йому потрібен постійний приплив повітря для охолодження.

При відносно стійкому напрузі з рідкісними збоями рекомендується використовувати стабілізатори релейного типу. При постійних скачках і коливаннях параметрів струму краще поставити стабілізатор.

Асортимент стабілізаторів напруги в Look House

Look House реалізує 3 типи стабілізаторів з номінальною потужністю від 300 до 7500 Вт:

  1. Релейні - для електроприладів загальною потужністю до 300 Вт. Випускається в пластиковому або металевому корпусі з вбудованою світлодіодним індикацією роботи. Представлені моделями брендів Ritar, MERLION, EUROPOWER і LUXEON.
  2. Сервопривідні - забезпечують плавну захист від коливань, імпульсних перешкод, перевантаження і короткого замикання, перегріву. Представлені брендом LUXEON.
  3. Сімісторні - для електроприладів загальною потужністю до-350 Вт. Корпус виконаний з металу і пластика, є світлодіодні індикатори роботи. Підключаються через розетку. Моделі бренду LUXEON.

Стабілізатори RITAR CUBE-2 500VA і RITAR CUBE-4 800VA є хітами продажів.

Перед покупкою приладу рекомендується розрахувати максимальну споживану потужність підключається техніки і провести моніторинг показників електросистеми на вході, щоб підібрати оптимальний варіант захисту. Убезпечити можна всю мережу або тільки окремі прилади.