IP-камери являють собою цифрові пристрої, які передають відеопотоки у цифровому форматі. При цьому використовуються мережа Ethernet та протокол TCP/IP. У кожної IP-відеокамери - власна IP-адреса в мережі та вбудований веб-сервер, який дозволяє підключатись до камери, переглядаючи зображення з неї на будь-якому ПК, що має вихід в інтернет, з будь-якої точки світу, за допомогою звичайного браузера.

Вбудований ftp-сервер дає можливість зберігати відеопотік, який отримує айпі-камера, на віддалених ПК та серверах, а також на сучасних мережевих накопичувачах. Вбудований поштовий клієнт дозволяє повідомляти електронною поштою одну або кількох відповідальних осіб про тривожний стан.

Формат

Сьогодні якісне зображення для всього периметра забезпечують зовнішні відеокамери на 2 мп з форматом FullHD 1920х1080р та вище. Такі системи мають досить високу деталізацію картинок і коштують небагато, тому їх найчастіше використовує охорона. Усе, що нижче, ніж 2 мегапікселі, має посередню або низьку якість. Кінцевий верхній варіант у цій градації - формат 4К, 3840х2160р, що забезпечує чудову деталізацію та можливість розпізнавати найдрібніші деталі зображення.

Види IP-камер відеоспостереження

Є декілька видів камер за ознакою конструкції об'єкта:

  1. Монофокальні. Мають стаціонарні об'єктиви з конкретним кутом огляду, при цьому не можлива зміна кута огляду у камерах з монофокальным об'єктивом. Такі камери вибирають для конкретних задач: більший кут огляду підходить для місць, де має значення загальний вигляд із меншої деталізацією, а менший кут огляду - для випадків, коли потрібно бачити меншу площу з вищою деталізацією.
  2. Варіофокальні. Включають можливість зміни кута огляду відеокамери вручну, за допомогою викрутки чи спеціального перемикача. Значення кута визначається характеристиками пристрою. В разі необхідності така цифрова камера може виконати наближення зображення за рахунок скорочення площі огляду та повернення в зворотній бік. Однак для всіх змін потрібен фізичний контакт з пристроєм.
  3. Моторизовані. Це найзручніші камери, однак і найдорожчі. Вони оснащені електричним приводом. Мережева бездротова камера такого типу дозволяє наближати та віддаляти зображення, в тому числі дистанційно, через інтернет. Наприклад, охоронні пункти можуть встановлювати саме таке наближення, яке є оптимальним на даний час.

Вибір

Щоб вірно вибрати таку камеру, потрібно визначити конструктивні особливості та технічні характеристики, які дозволяють зрозуміти, чи підходить для Вас та чи інша цифрова камера та яким чином можна вибрати для Вас потрібну модель. Перед вибором камери спостереження потрібно перш за все придивитися до її форм-фактору. Вона може бути корпусною або купольною. Щоб вести спостереження, дуже часто використовують особливі міні-відеокамери (вуличні та внутрішні), а в разі необхідності зйомок у нічний час та передачі якісних сигналів краще вибирати циліндричні камери або відеокамери, оснащені сервоприводами.